Finansowanie i kredyt
Zależy nam, by na naszej stronie Inwestor znalazł kompleksowe informacje na temat całości przedsięwzięcia budowlanego, przed którym stoi, czyli budowy na podstawie naszego projektu: domu, garażu, czy innego obiektu.
Dlatego oprócz projektu architektoniczno-budowlanego, technicznego, znalezienia lokalnego projektanta adaptującego, kupna kosztorysu inwestorskiego w puli dodatków koszyka, wyceny budowy przez lokalnego wykonawcę (pod kosztorysem orientacyjnym widocznym w każdej karcie projektu) od teraz można nawiązać kontakt z ekspertem mFinanse S.A.
Wyczerpująco odpowie na Wasze pytania i rozwieje wątpliwości, zoptymalizuje ofertę dostosowaną do wszystkich potrzeb Inwestora.
Umów się na konsultację i uzyskaj wsparcie eksperta kredytowego.
Współpracujemy z wieloma bankami: mBank S.A, Alior Bank S.A., Bank Millennium S.A., Bank Pocztowy S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., Pekao Bank Hipoteczny S.A., PKO Bank Polski S.A., Santander Bank Polska S.A
Poradnik kredytowy – najczęściej zadawane pytania
Pytanie: Jaki wkład własny muszę mieć decydując się na kredyt hipoteczny na zakup mieszkania?
Oferty banków różnią się w tym zakresie. Minimalny wkład własny jaki musisz posiadać to10% wartości kredytowanej nieruchomości. Jeśli nieruchomość, którą chcesz kupić kosztuje 100 tys. PLN wówczas musisz posiadać środki własne na poziomie minumim10 tys. PLN (10%).
Pytanie: Co to jest zdolność kredytowa?
Zdolność kredytowa to ocena Twoich możliwości w zakresie spłaty kredytu dokonywana na podstawie przedstawionych przez Ciebie dokumentów i oświadczeń. Bank sprawdza, jakie raty będziesz w stanie spłacać po odjęciu od miesięcznego dochodu wszystkich posiadanych przez Ciebie zobowiązań kredytowych, stałych opłat i kosztów życia.
Pytanie: Jakie oprocentowanie kredytu hipotecznego wybrać?
Oprocentowanie wpływa na ostateczny koszt kredytu – możesz zdecydować się na oprocentowanie stałe lub zmienne. Oprocentowanie zmienne – wysokość raty może wzrosnąć lub zmniejszyć się w zależności od obowiązujących stóp procentowych. Oprocentowanie czasowo stałe – rata kredytu się nie zmienia bez względu na sytuację ekonomiczną przez czas określony w umowie. Dotyczy to oprocentowania i marży. Decyzja zawsze powinna być podjęta na podstawie aktualnej sytuacji gospodarczej oraz prognoz specjalistów. Które lepiej wybrać? Wiele zależy również od wysokości kredytu i długości umowy.
Masz więcej wątpliwości? Aby uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania skonsultuj się z ekspertem mFinanse.