1400 zł
Gwarancja najniższej ceny i najszybszej wysyłki
Zobacz wersję
podstawową
Dostępny od ręki
Kup teraz
Dodaj do schowka
Masz pytania do projektu? Zapytaj nas
Koszt wysyłki
GRATIS
Zestaw dodatków do projektu

KL15 - szkielet drewniany kuchnia letnia

Czytaj więcej

Powierzchnia użytkowa 17.42 m²
Min. wymiary działki
długość x szerokość
10.15 x 12.30 m
Dostępne technologiemurowana, szkieletowa
Zobacz pełne dane projektu

Rzuty i przekroje

Rzut przyziemia

Rzut przyziemia

NrNazwaPow. użytkowa [m²]Pow. netto [m²]
1Pomieszczenie gospodarcze15.6315.63
2WC1.791.79
Suma17.4217.42
Zamów szczegółowe rysunki

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa 17.42 m²
Powierzchnia zabudowy 22.00 m²
Powierzchnia kondygnacji netto 17.42 m²
Powierzchnia całkowita 22.00 m²
Kubatura 88.20 m³
Kąt nachylenia dachu30°
Wymiary budynku
długość x szerokość
5.30 x 4.15 m
Wysokość budynku 4.61 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
10.15 x 12.30 m
Dachdwuspadowy
Ilość pomieszczeń2

Opis i technologia projektu

KL15 - szkielet drewniany kuchnia letnia

PRZEZNACZENIE I PROGRAM UŻYTKOWY:Budynek gospodarczy, wolnostojący, parterowy, niepodpiwniczony.

PRZYZIEMIE:Pomieszczenie gospodarcze, wc.

FORMA ARCHITEKTONICZNA: Budynek o zwartej bryle, parterowy, przekryty dachem dwuspadowym. Maksymalna wysokość budynku wynosi 4,61m. Nowoprojektowany budynek swoją formą nawiązywać winien do zabudowy występującej w sąsiedztwie planowanej inwestycji.

KONSTRUKCJA: Główne rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe: Budynek zaprojektowano w lekkiego szkieletu drewnianego. Główną konstrukcję nośną stanowić będą: ławy i wieńce żelbetowe oraz ściany nośne w szkielecie drewnianym spięte podwójnym oczepem, dach dwuspadowy, oparty na więźbie o konstrukcji drewnianej. Drewno użyte do wykonania elementów konstrukcyjnych budynku powinno być klasy co najmniej C-24 i wilgotności nie większej niż 18%.

FUNDAMENTY: Ławy fundamentowe o wymiarach 40x30cm wykonać z betonu C20/25 (B25) i posadowić na 2 warstwach papy na sucho, ułożonych na podkładzie z chudego betonu gr. 10cm. Fundamenty zazbroić prętami Ø12 (stal A-III (34GS)), strzemiona Ø8 (stal A-I (PB240)). Elementy stykające się z gruntem należy zabezpieczyć wykonując hydroizolację. Typ i sposób izolacji dobrać po wcześniejszym sprawdzeniu warunków wodno-gruntowych w miejscu planowanej inwestycji. Do obliczeń zostały przyjęte proste warunki gruntowe o normatywnym oporze obliczeniowym podłoża równym 150kPa. Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy zdjąć warstwę humusu w obrębie fundamentów. Po wykonaniu wykopów do poziomu posadowienia fundamentów kierownik budowy powinien sprawdzić, czy rodzaj i stan gruntu odpowiada założeniom przyjętym w projekcie. Na ławach fundamentowych należy ułożyć izolację poziomą z dwóch warstw papy na lepiku. Po wykonaniu prac fundamentowych wykop zasypywać piaskiem grubym lub żwirem warstwami o gr. 25-30cm i ubijać mechanicznie do wartości IL=0,60 np: za pomocą zagęszczarek wibracyjnych. Głębokość posadowienia i zbrojenie fundamentu należy każdorazowo adaptować do warunków lokalnych występujących w miejscu planowanej inwestycji. Na terenach objętych szkodami górniczymi należy sporządzić odrębny projekt.

W projektach rekomendujemy:  produkty Porotherm, Koramic, Terca firmy Wienerberger;  bramy, napędy i drzwi marki Hörmann; okna połaciowe VELUX; systemy ociepleń TermoOrganika; systemy grzewcze Viessmann.

Szczegóły dotyczące poszczególnych przegród znajdziesz we wpisie Technologie

Każdy z 6 egzemplarzy (3 projekty architektoniczno-budowlane i 3 projekty techniczne) zamówionego u nas kompletu dokumentacji architektoniczno-konstrukcyjnej z branżami jest zaplombowany. Więcej informacji o plombach znajdziesz tu - Dlaczego plombujemy dokumentację?

By upewnić się, czy projekt pasuje do warunków zabudowy Twojej działki lub do wytycznych planu miejscowego zamów rysunki szczegółowe (pod rzutem) oraz przedstaw je lokalnemu projektantowi adaptującemu (możesz skorzystać z pomocy naszych przedstawicieli).

Zestawienia materiałów

Technologia drewniana szkieletowa
Stal346.97 kg
Drewno4.44 m³
Dach39 m²

Kosztorys orientacyjny brutto

Stan zerowy5853 zł
Stan surowy12877 zł
Roboty wykończeniowe wewnętrzne8158 zł
Roboty wykończeniowe zewnętrzne3402 zł
Instalacje i przyłącza6292 zł
Suma36582 zł