Skok w przyszłość z nową linią okien VELUX Standard Plus

2020-12-02

Firma VELUX wprowadza do oferty innowacyjne trzyszybowe okna dachowe. Gwarantują one domownikom wyższy stopień energooszczędności, a także lepszą izolację akustyczną i łatwiejsze czyszczenie. Komfort mieszkań w obecnych czasach zyskał zdecydowanie na znaczeniu, dlatego firma postanawia kolejny raz podnieść poprzeczkę na rynku okien dachowych.

Nowe okna dachowe linii VELUX Standard Plus to przełom na rynku stolarki okiennej. Od czasu, kiedy firma wprowadziła do swojej oferty energooszczędne okna trzyszybowe w bardzo atrakcyjnych cenach, dbałość o redukcję zużycia energii w domach stała się powszechną praktyką. Tym razem firma VELUX chce odpowiedzieć na potrzebę tworzenia wygodnych wnętrz w ekologicznych i energooszczędnych budynkach, w których można w każdej chwili odciąć się od bodźców zewnętrznych, zredukować hałas uliczny oraz komfortowo pracować, relaksować się i spędzać czas z najbliższymi.

 

„Wprowadzając nową ofertę chcemy, aby polscy konsumenci mogli korzystać w swoich domach z przystępnych cenowo rozwiązań do tej pory dostępnych tylko w produktach premium. Jakość naszych mieszkań jest bardzo ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia, a rozwój produktów powinien być warunkowany nie tylko chęcią doskonalenia i wprowadzania nowych funkcji, ale też dążeniem do ich upowszechniania. Tylko wtedy możemy poprawiać komfort mieszkania na polskich poddaszach" – mówi Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska.

 

Nowa linia okien to rozwiązania zapewniające zestaw korzyści, które zyskują na znaczeniu w trakcie użytkowania. Dodatkowe zalety docenimy jeszcze bardziej, gdy już zamieszkamy w nowym lub wyremontowanym domu. Nowe okna VELUX dostępne są w wersji drewnianej (GLL) oraz drewniano-poliuretanowej (GLU), polecanej do pomieszczeń wilgotnych. Występują w najbardziej popularnych rozmiarach. Z łatwością wkomponują się w każdy skośny dach, dzięki szerokiej ofercie kołnierzy uszczelniających przeznaczonych do różnych pokryć. Okna można montować samodzielnie oraz w zestawach obok siebie w pionie lub poziomie, a także w połączeniu z oknami kolankowymi lub elementami doświetlającymi. Oferowane są one w dwóch wersjach otwierania: z uchwytem w górnej części skrzydła lub z klamką na dole. Daje to możliwość dostosowania jej do wysokości montażu i planowanej aranżacji w tej samej cenie. W przypadku wersji z górnym otwieraniem, w każdej chwili okno można wyposażyć w sterowanie elektryczne lub solarne.

 

 

Cisza na życzenie

Cisza to częsta potrzeba każdego z nas. Zwłaszcza, gdy pracujemy, a zza okna dobiega hałas uliczny lub prac porządkowo-ogrodniczych. Możliwość otwarcia się na dźwięki natury i otoczenia domu, ale też odcięcia się od nich, gdy nam przeszkadzają, decyduje o tym, jak czujemy się w swoim domu lub mieszkaniu, które coraz częściej nie jest tylko miejscem wypoczynku i spotkań z bliskimi, ale też pracy i nauki. Wszyscy wiemy, że gruba ściana z pełnej cegły lepiej tłumi hałas niż cienka z lekkich bloczków. Podobnie jest ze szkłem, dlatego w nowym oknie VELUX szyby są łącznie o 30% grubsze. Jednak najlepszą izolację akustyczną okna osiąga się, gdy szyby różnią się grubością. Wówczas skutecznie tłumią dźwięki o różnej częstotliwości. Takie rozwiązanie zastosowano w nowych oknach VELUX GLL i GLU. Wyróżniają się one bardzo dobrym parametrem dźwiękoszczelności Rw=35dB, gwarantując użytkownikom poddaszy możliwość odcięcia się od zewnętrznego zgiełku. Ich nowa konstrukcja sprawia, że doskonale redukują też hałas padającego deszczu, zapewniając optymalne warunki do odpoczynku nawet w czasie wyjątkowo niekorzystnej aury na dworze.

 

Czyste okna bez dużego wysiłku

Duże i odpowiednio rozmieszczone przeszklenia wyglądają bardzo atrakcyjnie i sprawiają, że czujemy się dobrze w takich wnętrzach. Jednak dla części z nas, dużą bolączką są zabrudzenia zewnętrznej szyby i konieczność częstego mycia. To dlatego nowe okna VELUX zostały wzbogacone o element, który sprawia, że będą się one brudziły wolniej, a samo ich mycie będzie nie tylko rzadsze, ale też łatwiejsze. Jest to możliwe dzięki pokryciu powierzchni zewnętrznej szyby specjalną łatwo zmywalną powłoką, na której zabrudzenia organiczne rozkładane są w wyniku promieniowania UV, a następnie dzięki jej właściwościom hydrofilnym łatwo spłukiwane przez deszcz. To powoduje, że widoki nie są niczym ograniczone, a szybę taką znacznie łatwiej utrzymać w czystości.

 

Zatrzymaj ciepło w domu na dłużej

Jednym z głównych oczekiwań związanych z budową czy remontem domu jest jego energooszczędność. Chcemy tracić jak najmniej energii, aby bez obciążania budżetu domowego zapewnić we wnętrzach przyjemne ciepło bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Coraz częściej ważne są też dla nas aspekty środowiskowe. Szukamy rozwiązań, dzięki którym nasze domy będą energooszczędne i ekologiczne. Bazując na swoim długoletnim doświadczeniu, firma VELUX zastosowała w nowych oknach rozwiązania, które skutecznie poprawiły ich parametry izolacyjne. Dzięki innowacyjnej termoplastycznej czarnej ramce międzyszybowej TPS - dotychczas niestosowanej w oknach dachowych oraz zaawansowanej powłoce niskoemisyjnej na szybie wewnętrznej, osiągnięto korzystniejsze parametry energooszczędności. Zaawansowana technologicznie powłoka niskoemisyjna skutecznie zatrzymuje ciepło w domu, a w połączeniu z międzyszybową ramką gwarantuje jeszcze lepszą ochronę przed chłodem, a w konsekwencji niższe rachunki za ogrzewanie. Współczynnik przenikalności cieplnej Uw nowych okien VELUX GLL i GLU równy jest jedynie 1,0 (W/m2K), a w przypadku montażu obniżonego z kołnierzem uszczelniającym EDJ i ramą izolacyjną BDX F jest jeszcze niższy i wynosi 0,94 (W/m2K).

 

Nowe okna będą dostępne w sprzedaży od stycznia 2021 r. 

       
       

Proponowane projekty